| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.01.2018

Асани прво засилување за Шкупи

Бујамин Асани е првиот новитет на Чаир по влегувањето на новиот финансиер

Повратникот од Романија, од тимот на Ута Арад, Бујамин Асани ќе биде првото засилување за тимот на Шкупи, оваа зима. Асани во Романија замина токму од Шкупи, а сега се враќа што се вели во старото јато. Чаирчани веќе наголемо работат на засилувања на екипата, преговараат со неколку екстра играчи, а во моментов како засилување можат да го потврат токму Асани. Подготовките за Анталија се во полн ек исто така се бираат противниците за таму, а чаирчани велат дека имаат пвеќе опции, а ќе ги изберат најповолните.Датум: 02.01.2018, 15:47
Статијата е прочитана 2977 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense