| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.01.2017

Шкупи убедлив со Новаци

Чаирчани во Охрид го победија Новаци со 2:0 со головите на французинот Мбела кој е на проба и на Исмаили

Шкупи на својата прва контрола во Охрид успеа со 2:0 да го победи второлигашот Новаци. Стрелци на головите за чаирчани беа французинот Емануел Мбела, кој е на проба, и на Фатих Исмаили. Шкупи пред неколку денови играше и со Ренова во Тетово но загуби со 0:2.Датум: 30.01.2017, 15:17
Статијата е прочитана 1603 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense