| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.05.2017

Куп финалето за Ставрев?

Неофицијално нашиот најдобар судија ќе биде одреден за главен арбитар за мечот во Струмица меѓу Шкендија и Пелистер

ФФМ по се изгледа нема намера да експериментира со судиите за Куп финалето бр.25, кое ќе се игра во среда во Струмица. Имено за дуелот меѓу Шкендија и Пелистер, како што дознаваме за главен судија ќе биде одреден Александар Ставрев, него ќе му помагаат Марјан Кировски и Дејан Костадинов. Четврти судија би требало да биде Никола Караколев, додека зад головите ќе бидат Димитар Мечкаровски и Дејан Јакимовски.
Се чини најдоброто за најголемиот натпревар во годината.Датум: 13.05.2017, 12:40
Статијата е прочитана 2552 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense