| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.08.2017

Супердербито Шкендија - Вардар се игра во сабота

*ФФМ реши големото дерби од првото коло во новата сезона да се одигра ден порано, во сабота на 12 август во Тетово, со почеток во 17 часот


На барање на двата наши евро претставници, супердербито од првото коло во новата сезона меѓу Шкендија и Вардар ќе се игра ден порано од предвиденото. Имено овој меч место во недела, ќе се игра во сабота во Тетово, со почеток во 17 часот. Сите останати мечеви се играат во недела.Датум: 07.08.2017, 13:28
Статијата е прочитана 2615 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense