| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.03.2017

Македонија (У-16) ја победи Ерменија со 2:1

Во пријателски меч, одигран попладнево на теренот на ФФМ во Скопје, нашите млади репрезентативци славеа победа над соодветната селекција на Ерменија

Избраниците на селекторот Горан Станиќ во пријателски натпревар со 2:1 славеа над Ерменија. Головите за нашата репрезентација (У-16) ги постигнаа Трпчевски во 51. и Таири во 61. минута. Интересно е тоа што гостите први дојдоа во водство и тоа со погодокот на Петросјан во 20. минута. Вториот меч се игра во понеделник исто така на теренот на ФФМ во Скопје.Датум: 11.03.2017, 16:33
Статијата е прочитана 2788 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense