| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.12.2017

Триумф на У - 15 над Кипар


Избраниците на Марио Вујовиќ предмалку триумфираа на гостински терен кај Кипар со конечни 4:3

Македонската репрезентација до 15. години претпладнево триумфираше со 4:3, над соодветната селекција на Кипар на гостински терен. Нашите млади фудбалери триумфираа на првиот од двата закажани пријателски мечеви, а во моментов помладата генерација У14 исто така го игра својот натпревар.


МАКЕДОНИЈА: Алчевски, Ѓурковски, Костовски, Асани, Николов, Новески, Тодоровски, Ѓоргиев, Аврамовски, Арифи, Максимов

 Датум: 12.12.2017, 13:17
Статијата е прочитана 846 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense