| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.05.2017

УБАВ ГЕСТ НА ФФМ: Репрезентативен дрес за Калински (ФОТО)

Легендата на македонското новинарство денеска присуствуваше на прес конференцијата во „Куќата на фудбалот“ каде што му беше укажана чест

Златко Калински, легендата на спортското новинарство од неодамна е во пензија. По тој повод, Фудбалската федерација на Македонија на чело со селекторот Игор Ангеловски одлучи да му подари дрес број 42, тоа се годините кои што Калински ги мина во Македонската радио телевизија.
„Чест ми е што ќе му доделам дрес на Златко Калински, доајенот на македонското спортско новинарство", изјави Ангеловски.Датум: 23.05.2017, 12:43
Статијата е прочитана 2136 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense