| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.01.2018

Видеотон утре ќе се промовира Николов


Репрезентативецот на Македонија се договори во наредните 3.5 години да го носи дресот на прволигашот од Унгарија. Вардар добива 100.000 евра отштета. Најавено е утре да биде официјалната промоција

Бобан Николов во текот на утрешниот ден ќе биде официјално промовиран како нов фудбалер на Видеотон. Репрезентативецот на Македонија, еден од најдобрите наши млади фудбалери се договори со Видеотон во наредните 3.5 години да го носи дресот на овој клуб кој важи за еден од најголемите во Унгарија. Вардар пак, сега веќе екс клубот на Николов, ќе добие 100.000 евра како отштета.Датум: 16.01.2018, 20:40
Статијата е прочитана 448 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense