| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.01.2018

Неџипи промовиран во спортски директор на Кукс

„Им благодарам на луѓето од шампионот на Албанија за довербата, се надевам дека пред нас се големи работи“ истакна на денешната промоција Ндерим Неџипи

Ндерим Неџипи, поранешниот фудбалер на Шкупи, Вардар, Работнички и Шкендија кој имаше богата интернационална кариера, од денеска и официјално е нов спортски директор на Кукс, шампионот на Албанија.
На промоцијата која се одржа денеска, Неџипи покрај другото истакна...
„Голема благодарност на луѓето од шампионот на Албанија за довербата, токму мене да ми ја доверат оваа функција. Се надевам дека пред нас се големи работи. Исто така убеден сум дека ќе имам и добра соработка со тренерот Петер Пакулт“ рече Неџипи.
Датум: 03.01.2018, 15:06
Статијата е прочитана 819 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense