| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.06.2017

Костов и официјално нов тренер на Ренова

„Успешно завршија преговорите со Влатко Костов. Многу добро ги знаеме неговите квалитети, тој беше кај нас во неколку наврати. Го сакавме токму него и го добивме“ ни изјави Лирим Саити, директорот на Ренова


Она што го најави „Македонски спорт“ уште минатата недела, денеска се оствари.Влатко Костов по четири години пауза се врати во Ренова.
„Да, точно. Можам и официјално да потврдам дека Влатко Костов се врати во Ренова, потпишавме со него една година и се надеваме дека ќе ги имаме истите успеси со него како што беше и порано. Успешно ги завршивме преговорите. Многу добро ги знаеме неговите квалитети, тој беше кај нас во неколку наврати. Го сакавме токму него и го добивме еден од нашите најдобри тренери“ ни изјави Лирим Саити, диртекторот на „гипсарите“.Датум: 14.06.2017, 14:11
Статијата е прочитана 3211 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense