| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.10.2017

Вардар извади „покер“ на дербито со Шкендија (4:2)


*Тетовци двапати водеа со 1:0 и 2:1, но Фелипе во два наврати, Блажевски и Итало беа стрелците за шампионот и големата победа над лидерот

Вардар и врати на Шкендија мило за драго за поразот во првото коло. Триумф на шампионот од 4:2 во големото дерби во 10. Коло. И со тоа сега Шкендија нема предност, се разбира ако Вардар ги добие заостанатите мечеви.
Убаво дерби се одигра на „Филип Втори“, шест голови, два пенали и Вардар кој во два наврати го стигаше водството на Шкендија од 1:0 и 2:1, за да на крај успеа да победи дури со 4:2. Жуниор и Ибраими беа стрелците за тетовци за Фелипе во два наврати, потоа Блажевски и Итало го направија пресвртот и за големи три бода за шампионот.


 Датум: 14.10.2017, 16:37
Статијата е прочитана 1242 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense