| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.09.2017

Куп на РМ: работнички - шкендија е „шлагот“ на 1/8 финалето

Вардар ќе игра против Шкупи, а освојувачот Пелистер против Борец

Денеска беше извлечена ждрепка за осминафиналните парови во Купот на Македонија. „Шлагот“ на овие натпревари е дуелот помеѓу Шкендија и Работнички, со тоа што еден фаворит мора да испадне уште во раната фаза.

Вардар, пак, ќе спарингува со Шкупи, додека Пелистер го брани трофејот против Борец во оваа фаза. Се играат два натпревари дома - гости.

ДВОЈКИ

БРЕГАЛНИЦА - ПОБЕДА

РАБОТНИЧКИ - ШКЕНДИЈА

КОЖУФ - ТЕТЕКС

СКОПЈЕ - ЕУРОМИЛК

ПЕЛИСТЕР - БОРЕЦ

СИЛЕКС - АК. ПАНДЕВ

ВАРДАР - ШКУПИ

РЕНОВА - СТРУГА ТРИМ ЛУМ

 Датум: 01.09.2017, 13:31
Статијата е прочитана 1932 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense