| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.06.2017

Пелистер загуби од Академик со 2:3

Битолчани на пријателскиот меч во Разлог водеа со 2:1 со головите на Илијоски и Лукас, но на крај бугарскиот тим успеал да слави победа

Во меч во кој тренерот на „зелените“ Наџи Шенсои комбинираше сос оставот, Пелистер загуби од Академик Софија со 2:3. Во натпреварот кој се одигра во Разлог, Шенсои ги чуваше своите стопери Ковачев и Бојовиќ пред гостувањето во Познањ каде Пелистер во четврток ќе го одигра првиот меч од 1.коло во квалификациите за ЛЕ.

 Датум: 22.06.2017, 19:13
Статијата е прочитана 2882 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense