| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.02.2017

Хет - трик на Бајрами за победа на Шкупи

Чаирчани денеска во Охрид успеа со 3:2 да ја победи Босанска Крупа.


Шкупи продолжува со добрите резултати на подготвителните мечеви во пресрет на пролетната полусезона. Денеска во Охрид, чаирчани со 3:2 славеа над Босанска Крупа, ова за нив беше третата победа во четвриот тест. Интересно е што сите три голови за нашиот тим ги постигна Муарем Бајрами.Датум: 05.02.2017, 13:56
Статијата е прочитана 2396 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense