| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.05.2017

Интернационалците им предаваа на почетниците

Општинскиот Фудбалски сојуз Кисела Вода заедно со ОФС Гази Баба одржа кратко предавање околу правилата на фудбалската игра и пред се унапредувањето на фудбалските судии од овие две ОФС

Средбата ја отвори Претседателот на судии на ОФС Кисела Вода Момчило Петровиќ за да потоа на сцена стапат двајцата Мегународни судии Дејан Јакимовски и Димитар Мецкаровски и да одржат кратко предавање за погореспоменатите теми.
„Ваквите средби ќе продолжат и понатаму се заради пренесување на сите новини од фудбалската игра кој што навремено ќе ги осознаат младите фудбалски судии“ -  кратко изјави Претседателот на ОФС Кисела вода Игор Франговски.
Датум: 12.05.2017, 19:40
Статијата е прочитана 1252 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense