| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.01.2017

Брегалница славеше и над Ботев Враца

Штипјани денеска со 1:0 го победија бугарскиот второлигаш. Втор триумф на „сините“ во Сандански, по оној со Обриште пред неколку денови


Со голот на Мики Јовановски, екипата на Брегалница денеска успеа да го победи Ботев Враца со 1:0. Ова беше втор тест на „сините“ во Сандански и втора победа. Се бара уште еден спаринг - партнер до среда до кога експедицијата на Брегалница ќе се подготвува во Бугарија.Датум: 30.01.2017, 15:02
Статијата е прочитана 1788 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense