| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.01.2018

Почнуваме и завршуваме со Гибралтар

Познат е распоредот на натшреварите во четвртата група од сегментот „Д“

Лигата на Нации, односно настапот во групата го започнуваме на гости и тоа кај Гибралтар на 6 септември, додека затвораме исто така со Гибралтар но дома. Познато е дека во случај на прво место во групата следуваат финалните мечеви со останатите победници од сегментот „Д“.

РАСПОРЕД:
06.09.2018: Гибралтар - МАКЕДОНИЈА
09.09.2018: МАКЕДОНИЈА - Ерменија
13.10.2018: МАКЕДОНИЈА - Лихтенштајн
16.10.2018: Ерменија - МАКЕДОНИЈА
16.11.2018: Лихтенштајн - МАКЕДОНИЈА
19.11.2018: МАКЕДОНИЈА - ГибралтарДатум: 24.01.2018, 18:03
Статијата е прочитана 1375 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense