| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.02.2018

Скопје со триумф над Динамо Врање

Вчера тимот од Автокоманда триумфираше во Србија кај второлигашот со 1:0. Стрелец Филип Петковски.


Екипата на Скопје добро тргна на пријателсктие средби зимава. По триумфот со Борец во Велес, еве сега победа и на меѓународен тест. „Пиратите“ вчера гостуваа кај Динамо Врање каде што со голот на Филип Петковски триумфираа со 0:1. И натаму во составот се српскиот голман кој пристигна од втората американска лига, како и интернационалците од Африка кои се сеуште на проба.


 Датум: 01.02.2018, 10:34
Статијата е прочитана 812 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense