| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.02.2018

(ВИДЕО) Пинда: Ако не јадете кај нас нема да играте!!!

Вистината за Струмица. Карневал во изведба на Славчо Васков Пинда кој конечно објасни зошто Академија Пандев ќе игра во Турново а не на „Младост“, на стадионот каде што тој е директор

Академија Пандев, односно фудбалерите на овој клуб морале да јадат во ресторанот на стадионот „Младост“ ако сакале да играат на него и во пролетниот дел. Од изјавите во видеото конечно се гледа зошто „пандевци“ побегнаа од Струмица и  се преселија во Турново. Во првиот дел од видеото координаторот на ФК Академија Пандев Југослав Тренчовски, објаснува дека побарана е поголема сума од 72.000 денари по меч од страна на фирмата која стопанисува со објектот. Во вториот дел од видеото, претседателот на ФК Беласица Славчо Васков – Пинда кој е и директор на стадионот „Младост“ ,јавно кажува дека „пандевци“ може да играат на стадионот во Струмица, и по таа сума од 72.000 денари но, под услов ако јадат во ресторанот на самиот стадион. Циркуз во фудбалска Струмица...

 Датум: 16.02.2018, 21:09
Статијата е прочитана 5516 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense