| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.08.2017

Ристовски пред промоција во Спортинг Лисабон

Готово е, и од раководството на Риека потврдија дека Стефан Ристовски е нов фудбалер на Спортинг

Стефан Ристовски, десниот бек на нашата репрезентација е пред промоција во Спортинг Лисабон. Она што во текот на изминатите денови го демантираа првите луѓе на Риека, денеска конечно и го поврдија. Според нивните зборови Ристовски во следните неколку часови или за ден – два ќе стави потпис за еден од гигантите во Португалија.


 Датум: 05.08.2017, 18:35
Статијата е прочитана 2041 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense