| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.06.2017

Самсоненко спонзор на ЦСКА Москва

Сопственикот на Вардар влезе и во рускиот гигант

Сергеј Самсоненко ќе биде еден од спонзодите на големата ЦСКА Москва. Договорот е потпишан денеска, и рускиот бизнисмен кој што е сопственик на РК, ЖРК и ФК Вардар, ќе го спонзорира и рускиот гигант преку неговата компанија „Бет Сити“.
Датум: 14.06.2017, 16:05
Статијата е прочитана 5326 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense