| контакт | маркетинг

08.11.2017

Излегување на терен со стил

Нешто што до сега не е видено на фудбалските терени доаѓа од Унгарија и тоа од четвртата лига

Сите се сеќаваме на спуштањето на Дани Алвес на ексалаторот, но се чини дека се најде фудбалер кој го „победи“ неговиот потег. Барна Бушаи од унгарскиот четвртолигаш Егер успеа да му ја симне круната. На мечто против Фелшотакарни, кој заврши со резултат 2:2, пред почетокот на второто полувреме излезе лизгајќи се на два гелендери на бетонските скали. Се работи за актробанско лизгање по метална конструкција, додека неговите соиграчи го следее со нормално одење.Датум: 08.11.2017, 10:41
Статијата е прочитана 2054 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.11.2017
22.11.2017
22.11.2017
22.11.2017
22.11.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense