| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.07.2017

Ѓорѓев дебитираше против Евертон

Нашиот репрезентативвец заигра за неговиот нов клуб и тоа на пријателскиот меч против премиерлигашот Евертон

Никола Ѓорѓев полека се вклопува во својот нов клуб Твенте. Напаѓачот како што е добро познато замина на двегодишна позајмица во холандскиот прволигаш за поголема минутажа, а  стартните минути во новиот дрес Ѓорѓев ги дочека на пријателскиот меч против премиерлиашот Евертон. Се најде во стартните единаесет но и тоа не помогна затоа што неговиот тим загуби со високи 0:3. Сепак, ова се само подготвителни мечеви и сигурни сме дека Никола Ѓорѓев наскоро ќе има далеку поголем придонес во подобри игри и реезултати за Твенте.Датум: 20.07.2017, 11:25
Статијата е прочитана 2254 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense