| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.02.2017

„Пандев“ му додели „четворка“ на Мерани Мартвили

Нова победа на струмичани во Анталија

По победата над Карпати Лвов У21, тимот на Академија Пандев предмалку ја забележа втората победа на подготовктие во Анталија. Струмичани до врв ја наполнија мрежата на грузискиот состав и постигнаа четири гола. Стрелци на овој меч беа Моливановиќ, Атанасов, и на два пати Љупче Дориев. Мечот мина во тотална доминација на струмичани кои овојпат во целост ги искористија создадените шанси. 
Утре пак тимот на Академија Пандев игра уште еден меч, овојпат против рускиот второлигаш НефтохимикДатум: 09.02.2017, 17:52
Статијата е прочитана 3296 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense