| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.01.2018

ПОБЕДА СТАРТУВА НА ДЕСЕТTИ ЈАНУАРИ

Тимот на Победа меѓу последнтие ќе ги стартува зимските подготовки. Прилепчани ќе одмораат уште неколку дена, а тренерот Славољуб Бубања ја закажа прозивката за десети јануари

Тој си замина од Прилеп по завршувањето на есенската полусезона и најави дека е можно да се врати доколку клубот има жалба за такво нешто, па ете, токму тој ќе се обиде Победа и да ја извади од оваа лоша ситуација.
Што се однесува до играчкиот кадар, ќе мора Победа да се засили. Не се знае сеуште кој ќе остане кој не, затоа што имаше некои најави за заминувања, а дефинтиивно ростерот ќе претрпи некои измени. Околу тоа пак каде тимот ќе се подготвува и како ќе течат тренажниот процес ќе се дознае дури откако Бубања ќе пристигне во Македонија.Датум: 07.01.2018, 12:49
Статијата е прочитана 1172 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense