| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.06.2017


Динамо Минск, Хаугесунд и Хелсинки се можните ривали за 2.коло

Работнички ако мине во следната фаза се среќава со победникот од двомечот меѓу Динамо Минск - Рунавик, Пелистер со Хаугесунд - Колерејн а Шкендија со подобриот од двомечот меѓу Конан - Хелсинки

И во второто коло незгодни противници за нашите екипи претставници во квалификациите во Лигата на Европа. Овие мечеви се закажани за 13 и 20 јули. Работнички ако го мине Тре Пени на стартот, тогаш му оди на подобриот од Динамо Минск (БЛР) - Рунавик (Ф.ОСТ), Пелистер пак ако биде подобар од Лех Познањ ќе се сретне се победникот од двомечот меѓу Хаугесунд (НОР) - Колерејс (С.ИРС). Додека Шкендија пак ако се пласира во второто коло ќе се сретне со подобриот од дуелот меѓу Конан (ВЕЛ) - Хелсинки (ФИН).Датум: 19.06.2017, 14:57
Статијата е прочитана 2997 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense