| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.02.2018

„Пандевци“ бараат службена победа во Тетово!!!

На официјалниот ФБ профил на клубот од Струмица велат дека ќе бараат службена победа во Тетово поради тоа што Шкендија играла без младинец цели 16 минути

Академија Пандев загуби во Тетово но бодовите ќе ги бара на зелена маса. Имено како што велат од таборот на струмичани, и тоа го објавија официјално на својот ФБ профил, по исклучувањето на Фазлагиќ домашната екипа играча 16 минути без младинец. Сепак треба да се знае дека првата измена на тетовци беше со младинец, односно Шефити влезе во игра место Адили. Пандевци ќе се жалат, на потег е ФФМ.
„Македонски спорт“ се распраша за целиот случај. Струмичани имаа „пенал“ но Шкендија се сети навреме и се спаси со измената во првиот дел.Датум: 25.02.2018, 18:44
Статијата е прочитана 4197 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense