| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

31.01.2018

Пола Европа во потера по Драгана Цвијиќ

*По веста дека буџетот на ЖРК Вардар за следната сезона ќе биде намален, „црвено-црните“ дами се активни на пазарот.
 
ЖРК Вардар ги доживува деновите на машкиот ракометен тим. По веста дека буџетот за следната сезона драстично ќе биде намален во најава се серија на заминувања од таборот на македонскиот шампион. Политиката на клубот кој четири сезони редовно учествува во завршницата на Лигата на шампионите комплетно се менува, во преден план ќе бидат младите ракометарки.
Во моментов во центарот на вниманието е Драгана Цвијиќ. Српската интернационалка за жал немаше среќа, нејзиниот престој во Скопје сепак ќе биде пократок за една година од претходно договореното. Цвијиќ во ЖРК Вардар дојде на стартот на оваа сезона, а веќе по завршувањето на истата лесно ќе прејде во друг клуб.
* Повеќе во печатеното издание на „Македонски спорт“Датум: 31.01.2018, 10:27
Статијата е прочитана 1145 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense