| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.07.2017

Нурединоски се врати во Арис Лимасол

По една година мината во тимот на Ермис, искусниот голман ќе го носи дресот на својот поранешен клуб

Македонскиот интеренационалец Един Нурединоски е нов член на тимот на Арис Лимасол. Искусниот 35. годишен голман, се враќа во својот поранешен клуб, да кого настапуваше во сезоната 2015/16, а потоа замина во тимот на Ермис. Таму не се изнаигра, настапи само на неколку мечеви по што беше јасно дека ќе си замине. Во Арис пак имаше доста голема минутажа, што ќе рече дека Нурединоски оди на добро позната локација.Датум: 03.07.2017, 13:14
Статијата е прочитана 1812 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense