| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.07.2017

Пелистер во Банско против Анортозис

Битолчани за Бугарија заминуваат утре, а во вторник ќе одиграат меч против кипарскиот гигант.

Пелистер од утре, па во следните недела дена ќе замине на базични подготовки во Банско, Бугарија. За таму засега се планирани две пријателски средби, првата веќе внедела против Неа Саламина, а во вторник следува мечот против Анортозис екипа која има играво во групната фаза од лигата на шапионите. Ова е сериозен ривал, и вистинска шанса за битолчани да се испробаат со исклучително квалитетен состав.Датум: 21.07.2017, 14:42
Статијата е прочитана 940 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense