| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.02.2018

(ВИДЕО) Мајсторија го спаси Вардар

Шкендија водеше со голот на Ибраими, Шкендија беше подобра но Хуан Фелипе со мајсторскиот гол од слободен удар во 79. минута го спаси Вардар од пораз во првиот 1/4 финален меч во Купот на Македонија

Одново 1:1 кога играат Вардар и Шкендија. Така беше во Тетово минатата среда, така беше и денеска во Скопје на првиот 1/4 финален меч од Купот на Македонија.
Шкендија беше подобра, имаше дури 13 удари кон домашниот гол, но сепак не успеа да победи. Бесарт Ибраими им донесе водство на тетовци во 63. минута откако претходно си поигра со Глишиќ. Но, во 79. минута видовме вистинско ремек дело, и повторно во изведба на Хуан Фелипе. Бразилецот од ослободен удар од околу 18 метри го погоди десниот горен агол на Захов. Тоа беше гол за 1:1, гол за неизвесен реванш кој се игра во Тетово на 7 март.
Она што може да се заклучи и од овој дуел, дека Шкендија е во предност и може да биде задоволна. Својата судбина за пласман во 1/2 финалето ќе ја решава на свој терен под Шара.
Датум: 21.02.2018, 15:58
Статијата е прочитана 2777 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense