| контакт | маркетинг
22.04.2018
Денеска се играат сите пет меча од 29. коло во Првата лига. Во дербито Шкендија го дочекува Шкупи, Работнички мора до трите бода со Пелистер а Победа и Вардар играат во Струмица
22.04.2018
На Шкендија на попладневниот меч со Шкупи и треба само бод за да и официјално стане првак на Македонија
22.04.2018

*„Беше незгодно сега јас како помошник на Дуро, по неговата оставка,  да ја прифатам понудата да бидам прв тренер на Фљамуртари“ вели Јетон Беќири
21.04.2018
Ференцварош се спаси во последната минута и дојде до бод во дуелот со Пакс, а Видеотон е нов лидер по минималниот триумф над Дебрецен
21.04.2018
Македонија ЃП немаше поголеми проблеми во Новаци, додека интересно и неизвесно беше на дуелот Локомотива - Тетекс
21.04.2018
Лидерот не знаеше за доста во Валандово. И тоа како си ја поправу гол разликата. Борец триумфираше во Кавадарци и сега е вторник
21.04.2018
Македонецот на стартот од вториот дел погоди против Барнсли, носејќи три бода
21.04.2018
Македонецот максимално го надополни отсуството на капитенот Несторовски
21.04.2018
Велешани гостуваат во Кавадарци и доколку освојат три бода повторно се втори
21.04.2018
По локалното дерби минатото коло, овојпат тимот на Струга го дочекува тимот на Еуромилк. Лидерот Македонија ЃП, како и Гостивар имат лесна задача против Новаци односно Зајази, а утре Лабуништа го дочекува Велазерими.
21.04.2018
На 30. мај би требало да се игра натпреварот во Скопје
21.04.2018
Голманот кој во зимскиот преоден рок го засили тимот на Славија Софија, синоќа го чуваше голот на сениорскиот тим против Черно Море
НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense