| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.07.2017

Царко Село подобар од „Пандев“

На првиот пријателски меч на подготовките струмичани загубија од бугарскиот второлигаш со 2:1.

Пораз на стартниот тест меч на тимот на Академија Пандев на подготовките во Бугарија.
Струмичани на дуелот со Царско Село во истоимениот комплекс близу Софија загубија со 2:1. Единствениот стрелец за Академија Пандев на оваа средба беше Филип Михаилов.
Академија Пандев: Истатов, Вареловски, Петриќ, Димов, Атанасоски, Иванов, Атанасов, Бреди, Пандев, Дориев, Балдовалиев, во второ полувреме во игра влегоа уште и Вујанац, Марков, Маневски, Чешмеџиев, Темелков, Бензузи, Томовски, Ефремов, Роден, Михаилов, Стоилов и ДенковскиДатум: 16.07.2017, 11:39
Статијата е прочитана 2360 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense