| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.02.2018


Таипи и официјално во Приштина

*Шчиприм Таипи стави потпис за тимот од Косово. Тој е дел од трансферот на Муслиу во Шкендија

 

Висар Муслиу во Шкендија, Шчиприм Таипи во Приштина. Тоа е размената која ја направија двата клуба. Таипи минатата есен како позајмен играч на Шкендија играше за Шкупи. Младиот играч за врска од денеска, откако стави потпис на договорот, и дефинитивно е е нов фудбалер на Приштина и во наредниот период ќе го носи дресот на тимот од Косово.

 Датум: 01.02.2018, 20:42
Статијата е прочитана 1331 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense