| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.07.2017

Положани во Фљамуртари, Ивановски во Јавор...

Артим Положани е пред потпис со клубот од Албанија, додека Филип Ивановски потпиша едногодишен договор со српскиот прволигаш

Иако важат за играчи кои се на залез на своите кариери, сепак искусните и екс репрезентативците Артим Положани и Филип Ивановски, се барани од клубовите на Балканот. Па така Положани на барање на тренерот Шпетим Дуро, најверојатно ќе потпише за Фљамуртари. Претходно ова лето таму заминаа Усеини, Силјановски и Јуфо.
Додека Филип Ивановски вчера потпиша едногодишен договор со Јавор од Ивањица. Раководството на клубот го најави како големо засилување.Датум: 08.07.2017, 09:35
Статијата е прочитана 2535 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense