| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.06.2017

Работнички поразен од Риека со 0:2

Со головите на Матеи и Хебер во второто полувреме, шампионот на Хрватска славеше над „романтичарите“ на пријателската средба одиграна попладнево во Крањска Гора

Работниички загуби од Риека со 0:2 на „генералката“ во пресрет на својот настап во квалификациите во Лигата на Европа. На дуелот со шампионот на Хрватска тимот на стратегот Виктор Треневски добро се држеше во првите 45.минути, но во второто полувреме Риека преку Матеи во 59.минута и Хебер две минути подоцна, постигна два гола и заслужено славеше. Да споменеме дека за Риека настапија и нашите репрезентативци Стефан Ристовски и Леонард Жута.

 Датум: 21.06.2017, 19:26
Статијата е прочитана 1827 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense