| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.04.2017

Прекин во Тетово, Ставрев ги исклучи Хасани и Грнчаров

По меѓусебното кошкање судијата Ставрев им покажа црвени картони на капитените на Шкендија и Вардар. Дојде до гужва, а потоа дојде до фрлање на предмети врз играчите на гостите по што дојде до прекин

Во 33. минута дојде до прекин на мечот во Тетово. Имено фрлени беа предмети врз играчите на Вардар од страна на публиката по што гостите од Скопје го напуштија теренот. Претходно судијата Александар Ставрев поради меѓусебно кошкање го исклучи капитените на двата тима Ферхан Хасани и Бобан Грнчаров.



Датум: 19.04.2017, 16:42
Статијата е прочитана 4668 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense