| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.05.2017

Јаховиќ со гол број 19. сезонава

Нема застој во голгетерската серија на Адис Јаховиќ

Предмалку нашиот интернационалец со својот Гетстепе на домашен терен триумфираше над Самсунспор високи, убедливи 4:1, а Јаховиќ погоди во 71. минута за тогаш, 2:1 и пресврт со оглед на фактот што гостите водеа на полувреме со 0:1.
Ова за Јаховиќ беше деветнаести гол сезонава со што и натаму е на втората позиција на листата на најдобри голгетери сезонава во втората по ранг турска лига. Гетстепе е на пат да избори бараж за влез во првата турска лига, и потребно е во последното коло да освои само бод.Датум: 14.05.2017, 18:27
Статијата е прочитана 1688 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense