| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.05.2017

И ВБА во „трка“ по Несторовски


Нов интерес за нашиот напаѓач од Премиер лигата, покрај ЕвертоН сега и ВБА го посакува Несторовски

Илија Несторовски е пред можен трансфер во ВБА, во клубот кој штотуку завршената сезона во Премиер лигата се пласира на 10. место. Како што најавуваат медиумите на Островото, покрај Евертон сега и Вест Бромвич Албион е во трка за услугите на извонредниот напаѓач на Палермо и репрезентативец на Македонија.Датум: 24.05.2017, 13:01
Статијата е прочитана 2408 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense