| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.09.2017

Младите тренираа во Ереван (ФОТО)

Македонија У – 21 се подготвува за мечот против Ерменија, кој е прв од новиот квалификациски циклус.

Македонската репрезентација до 21. година го одржа првиот тренинг во Ерменија, каде утре ќе го одигра првиот натпревар од новите квалификации. Македонската репреазентација веќе два дена е таму, се аклиматизира и на временските услови и на временската зона која не е иста со нашата, и ветува продолжување на успешните настапи од претходниот период кој не одведоа дури до европското првенство во Полска. Според информациите кои ги добивме засега нашиот табор е во „фул“ состав и тренираат сите фудбалери. Петковски, Абаз и Кулески се рековалесценти и ќе видиме на самиот меч колку шанса ќе добијат.Датум: 04.09.2017, 11:14
Статијата е прочитана 644 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense