| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.01.2016

Вардар немоќен против Стеауа

Македонскиот првак загуби минимално со 1:0 на својата прва контрола во Анталија

Екипата на Вардар изгуби од Стеауа минимално со 1:0 на првата контрола во Анталија. Стрелец на единствениот гол беше дело на Јаколиш во 60. минута.
Стеауа беше подобриот тим на теренот и создаде неколку одлични шанси. Додека од спротивната страна вардарци се обидуваа да ја затресат мрежата на противникот, но, за жал не успеаја.Датум: 24.01.2017, 17:20
Статијата е прочитана 2208 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense