| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.07.2017

(ФОТО) Вардарци подготвени за историја

Вардаровиот тим вечерва ја одработи последната подготовка на стадионот „Младост“ во Струмица, пред утрешниот реванш натпревар против Малме во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Избраниците на Гоце Седлоски тренираа на теренот каде што утре ќе го играат мечот во кој влегуваат со големи шанси за пласман понатаму, после оние 1:1 остварени на гостински терен во Шведска.

На подготовката се воигруваа последните варијанти пред утрешниот меч во кој што „црвено-црните“ имаат голема шанса да остварат пласман во следната рунда од Лигата на шампионите.
Датум: 17.07.2017, 21:14
Статијата е прочитана 2208 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense