| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.07.2017

Спас во заден час,  ТВ пренос Вардар - Малме на ТВ НОВА

Македонската, но и шведска јавност ќе има можност преку ТВ Нова да го следи мечот Вардар - Малме

На големоз адоволство, на македонската но и на шведската јавност, мечот од првото квалификациско коло од Лигата на шамионите помеѓу екипите на Вардар и Малме, директно ќе биде пренесуван на телевизијата Нова. Вака е одлучено што се вели во последен момент, иако веќе сите беа речиси сигурни дека пренос од мечот нема да има, како што беше случај со првиот натпревар одигран во Шведска.



Датум: 17.07.2017, 12:40
Статијата е прочитана 3374 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense