| контакт | маркетинг

12.11.2017

Маркез ја одбрани титулата

Шпанецот по четврти пат е светски шампион во Мото Гп

Марк Маркез (Хонда) во драматична трка во Валенсија успеа да ја освои својата четврта титула во Мото ГП серијата. Тој во Валенсија заврши третопласиран што беше повеќе од доволно да ја освои светската титула. Прв на последната трка сезонава беше Дани Педроса, а втор беше Јохан Зарко (Јамаха).
Андреа Довициозо (Дукати) пред трката беше единствениот што можеше да ја загрози титулата на Маркез. Дови требаше да победи (а Маркез да биде 12. или послаб) за да стане шампион. Но, тој падна и остана без никакви шанси. Во тој момент сите дилеми околу носителот на титулата беа разрешени.Датум: 12.11.2017, 18:26
Статијата е прочитана 1602 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense