| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.01.2018

Џелил Асани со потпис за Машал Мубарек

Довчерашниот лев бек на Шкендија, се договори со прволигашот од Узбекистан на 1.5 година

Џелил Асани, довчерашниот лев бек на Шкендија си најде нов клуб. Тоа е Машал Мубарек, еден од најдобрите клубови во Узбекистан. Договорот на Асани и Мубарек е со важност од 1.5 година. Инаку Асани досега во кариерата, покрај Шкендија, има играно и за Влазерими, Билис Бјалш, Металург Скопје, Торпедо Жодино.
Датум: 30.01.2018, 10:22
Статијата е прочитана 793 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense