| контакт | маркетинг
19.02.2018
И тоа го има кај нас. В.Д претседателката на ФК Победа Ирена Јакимоска побара јавно од ФФМ парично да ги обештети клубовите кои ќе бидат оштетени од страна на судиите
19.02.2018
„Лекарскиот тим на клубот најмногу ми помогна да се вратам бргу по повредата, токму затоа по голот на мечот со Шкупи истрчав кај нив да ја споделам радоста“ вели Ардијан Цуцули
19.02.2018
Бесир Демири беше одличен на првиот меч за Мариупол, тоа му донесе да биде во тимот на колото во Првата лига на Украина
19.02.2018
Талентираниот македонски голман се пресели во Бугарија. 18-годишниот чувар на мрежата ќе го носи дресот на бугарскиот прволигаш
19.02.2018
„Сите во клубот потајно верувавме во себе, имаме добра екипа и одиме чекор по чекор“ вели искусниот напаѓач на Пелистер по триумфот над Работнички
19.02.2018
На состанокот одржан пред неколку дена, сопственикот на Вардар им дал ветувања на играчите дека работите во фудбалскиот клуб ќе бидат уште подобри од сега
19.02.2018
Лидерот на овие средби постигна 74 голови или во просек по 2.96 голови
19.02.2018
Познати судиите кои ќе ја делат правдата на првиот 1/4 финален натпревар во среда помеѓу Вардар и Шкендија
19.02.2018
Македонската репрезентација до 17 години на 20 и на 22 февруари ќе одигра два пријателски натпревари против БиХ. Мечевите ќе се играат во Скопје, на тренинг центарот „Петар Милошевски“.
19.02.2018
Во тимот му веруваат на Македонецот. Директорот на клубот најави дека ќе му бидат дадени одврзани раце да бира дали и колку ќе продолжи
18.02.2018
Изјавите на тренерите на Вардар и Победа по првенствениот меч од 20. коло на „Филип Втори“
18.02.2018
Победа и Шкупи примија по три гола од двете најдобри екипи, Работнички сензационално поразен од Пелистер а Скопје извлече реми во Турново
НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense