| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.05.2017

САПУНИЦАТА ПРОДОЛЖУВА: Сега Трабзон го сака Несторгол

Нашиот интернационалец, барем според турските медиуми веќе има преговори со Трабзон

Продолжува сапуницата околу Илија Несторовски. Откако попладнево излезе информацијата дека Спарта Прага, барем според интернет енциклопедијата „Википедија“, е најблиску до негов ангажман, сега се појавија нови информации. турските медиуми тврдат дека Трабзонспорт ја победил Спарта во трката за потписот со Македонецот и потенцираат дека преговорите се започнати.
Останува да се види која ќе биде наредната дестинација на Илија, кој е извесно дека ќе го напушти Палермо по крајот на оваа сезона.Датум: 28.05.2017, 14:17
Статијата е прочитана 1508 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense