| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.06.2017

Пикфорд одбрани пенал, Англија „извлече“ реми

На почетокот на ЕП за играчи до 21 година во Полска, актуелниот шампион Шведска и Англија одиграа без голови

Херој на мечот беше Џордан Пикфорд, новиот голман на Евертон, инаку третиот најскап голман во историјата на спротот, откако спаси пенал во 81. минута за да спречи пораз на „Гордиот Албион“.
Бен Чилвел имаше остар старт во пеналтикот, за Линус Валквист да се посрамоти во обидот да го лобува Пикфорд, кој лесно ја „собра“ топката. Во вториот меч на првенството, во 20.45, домаќинот Полска игра со Словачка.

АНГЛИЈА - ШВЕДСКА 0:0Датум: 16.06.2017, 20:05
Статијата е прочитана 332 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense