| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.02.2017

15 Години од Едукативниот центар (ФОТО)

Покрај другите на тренерски форум во Скопје, кој започна денеска, гостин е Франк Лудолф, директор на Едукативниот центар на УЕФА

Во Скопје, во хотелот „Александар Палас“, се одржува дводневен тренерски  форум на кој учествуваат околу 200 тренери од Македонија, како и гости од странство. Поводот е 15 години од формирање на Едукативниот центар, а како еден од организаторите се јавува и Тренерска организација чиј претседател е Ѓоре Јовановски. Гости се челните луѓе на ФФМ, а специјален гостин е Франк Лудолф, директор на Едукативниот центар на УЕФА. Денеска свое предавање имаше Благоја Милевски, а неговата темата беше - патот кон Европското првенство во Полска. Додека утре на форумот предавање ќе има Ромео Јозак, техничкиот директор на Хрватска Фудбалска Федерација или ХНС.Датум: 20.02.2017, 19:18
Статијата е прочитана 2134 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense