| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.11.2017

Тричко „верен“ на АЕК до 2020 година

Денеска македонскиот репрезентативец го продолжи договорот со АЕК за уште 2.5 години


Нов договор доби Иван Тричковски од АЕК Ларнака. Веднаш падна договор и напаѓачот се договори за нова соработка со кипарскиот тим која што ќе биде до 2020 година. Тоа значи дека Тричко не „мрда“ од Кипар, каде што ги доживеа најубавите моменти, но со друг тим – со АПОЕЛ.

Во секој случај АЕК Ларнака го врза својот најдобар голгетер за следните 2.5 години.Датум: 20.11.2017, 14:02
Статијата е прочитана 672 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense